ABS1 ABS1
367
BLOG

Prawdziwa natura electrino ujawniona

ABS1 ABS1 Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

 Motto:

"Gwałt niech się gwałtem odciska
Rzekła .... do mrowiska"

Smutno tu jakoś dzisiaj. W zasadzie, normalnie. Trwa electrinowa "nawalanka", W.M. kontra "reszta świata". Tak już od paru lat. Blogerzy Barbie, Snafu, Eine, Rzech i  jeszcze paru innych, toczą beznadziejną krucjatę przeciw electrino kijowskiemu. Jedyny mierzalny efekt tej nierównej walki, to zwiększająca się liczba bluzgów i inwektyw rozdzielanych sprawnie przez Pana Waldemara.

Panowie, tak nie można! Trzeba wreszcie położyć temu kres.

W tym celu postanowiłem ujawnić Światu prawdziwą naturę electrino. Młodzież niech tego nie czyta, bo w podręcznikach tego nie ma i nie będzie.
 

Na tropach cząstek elementarnych fizycy dokopali się do kwarków. Stwierdzono, że proton, posiadający ładunek elektryczny +1, składa się z dwóch kwarków górnych i jednego dolnego, zaś neutron o ładunku sumarycznym 0, z dwóch kwarków dolnych i jednego górnego. Na podstawie tego, łatwo stwierdzono, że kwark górny ma ładunek +2/3, zaś kwark dolny -1/3. Pozostałe cztery kwarki mają takie same ładunki: powabny i szczytowy +2/3, a dziwny i spodni -1/3. Większość cząstek elementarnych skałada się z kwarków, np. mezony z par kwark-antykwark i ich ładunki elektryczne wynikają z ładunków kwarków składowych.
Z cząstek naładowanych mamy jeszcze leptony: elektron, mion i taon, oraz ich antycząstki. Cząstki te mają ładunek -1 (ich antycząstki +1) i nie składają się z kwarków.
Tak więc elektron ma ładunek -1 i jest to ładunek elementarny. Tak nas uczono w szkole. I tak, powtarzamy to jak automaty. Nic bardziej błędnego. Czy sądzicie, że natura jest tak rozrzutna i ma dwa nośniki ujemnego ładunku? W dodatku jeden ułamkowy... Śmiechu warte!
Żadna z wymienionych cząstek nie jest elementarna, zaś każda z nich ma w swojej strukturze elementarne nośniki ładunku.


Tak, tak, to właśnie electrino. Prawdziwe electrino!


Elektron zawiera trzy electrina ujemne, a pozyton trzy electrina dodatnie. Kwark górny dwa electrina dodatnie, a dolny jedno ujemne.
Prawda jakie to proste? Ale to jeszcze nie koniec.
Są jeszcze te dziwaczne neutrina. Rzekomo nie mają ładunku elektrycznego....  A guzik prawda! Neutrina składają się z sześciu electrin, trzech dodatnich i trzech ujemnych.
Można je uporządkować na okręgu na trzy sposoby:

                                           + + + - - -
                                           + - + - + -
                                           + + - - + -


To właśnie przeskoki electrino na orbicie neutrino są  odpowiedzialne za oscylacje neutrino. Przy okazji załatwiliśmy hipotezę Majorany, ale to szczegół.

No i widzicie Panowie? Nie potrzeba nam już importowanych electrin. Mamy własne, krajowe. I to dwa! W końcu natura lubi symetrię...

 

ABS1
O mnie ABS1

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie